Śledzik

Śledzik - Moja Inspiracja, a Twoja Restauracja

Śledzik to termin związany z tradycjami kulturowymi i religijnymi. Bardzo często obchodzony w wielu krajach, zwłaszcza w krajach katolickich, przed rozpoczęciem okresu Wielkiego Postu. Ostatki przypadają na ostatni wtorek przed Środą Popielcową, która rozpoczyna Wielki Post, czyli okres 40 dni przygotowania do Wielkanocy. Ostatki są czasem nazywane również „tłustym czwartkiem” lub „tłustym wtorkiem” ponieważ tradycyjnie w tym dniu spożywa się obfite posiłki, które są bogate w kalorie i tłuszcze, jako ostatnie uciechy przed okresem postu i wstrzemięźliwości.

Jednak pod hasłem ,,śledzik” kryje się również druga strona. Obecnie śledzikiem nazywa się spotkania, głównie ze swoimi współpracownikami w okresie Bożego Narodzenia. Jest to czas na chwilę refleksji, odpoczynek a także na wyrażenie wdzięczności za pracę i wkład.

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z ARTYKUŁEM ORAZ PRZEDE WSZYSTKIM Z OFERTĄ NASZEJ RESTAURACJI! SPĘDŹCIE ŚLEDZIKA RAZEM Z NAMI

Inaczej zapusty

Zapusty to tradycyjne obchody karnawału, które mają miejsce przed okresem Wielkiego Postu w kalendarzu liturgicznym, zwłaszcza w krajach katolickich. Okres Zapustów, zwany także tłustym czwartkiem, trwa kilka dni i jest czasem zabawy, wystroju, tańców i różnych festiwalowych wydarzeń. Poprzedzają one czas postu i wstrzemięźliwości, jaki rozpoczyna się w Środę Popielcową.

W trakcie Zapustów organizuje się różne wydarzenia, takie jak karnawałowe bale, parady, koncerty, pokazy kostiumów, a także tradycyjne potrawy i słodycze. W niektórych krajach popularne są tradycje przemianowywania się, tj. przebierania w różne kostiumy, co jest częścią karnawałowego obrzędu.

Zapusty różnią się w zależności od regionu i kultury. Ogólnie rzecz biorąc, są to radosne obchody, które poprzedzają poważny i wstrzemięźliwy okres Wielkiego Postu. W Polsce na Zapusty często serwuje się dania takie jak pączki (tłusty czwartek), faworki i krokiety. W innych krajach, takich jak Brazylia, słynne są karnawałowe parady w Rio de Janeiro. Zapusty są często okazją do przeżycia radości, wspólnoty i zabawy przed czasem refleksji i wstrzemięźliwości, jaki niesie ze sobą Wielki Post.

Dlaczego na ostatki mówi się śledzik?

Mówienie na Ostatki „śledzik” wiąże się z tradycją jedzenia śledzi w oleju. Śledź jest jednym z charakterystycznych dań serwowanych podczas tej okazji. Śledzik w oleju to potrawa, która jest popularna w Polsce i innych krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Jest to danie typowe dla okresu karnawału, a więc także podczas Ostatków, czyli tłustego czwartku i tłustego wtorku. Ostatki są czasem nazywane „tłustymi czwartkami” lub „tłustymi wtorkami” ze względu na tradycyjne jedzenie bogatych i kalorycznych potraw przed rozpoczęciem Wielkiego Postu.

Śledzik w oleju jest przykładem takiej kalorycznej potrawy, która w tradycji stała się symbolem tego okresu. Jest to danie przygotowywane z marynowanych śledzi, które są podawane w sosie z oleju, cebuli i przypraw. Śledzik jest często serwowany na specjalnych świątecznych stołach podczas Ostatków wraz z innymi tradycyjnymi daniami, takimi jak pączki.

Takie tradycje kulinarne to często elementy obrzędów i zwyczajów kulturowych, które nadają określonym okresom i wydarzeniom specjalny charakter i smak. Śledź na Ostatki stał się takim symbolem w niektórych krajach, gdzie obchodzi się tę tradycję.

Śledzik - tradycyjne świętowanie karnawału
Śledzik – tradycyjne świętowanie karnawału

Śledzik firmowy – spotkanie z pracownikami

Świąteczne spotkanie organizowane przez firmę lub miejsce pracy dla swoich pracowników w okresie przed Bożym Narodzeniem to obecnie nazywany śledzik. Jest to okazja do wspólnego świętowania, budowania więzi między pracownikami i przeżywania atmosfery świątecznej razem z kolegami i współpracownikami.

Śledzik firmowy ma na celu podziękowanie pracownikom za ich wysiłek i zaangażowanie w ciągu roku oraz stworzenie okazji do wspólnego relaksu i świętowania. Może także być sposobem na wzmocnienie relacji w zespole i zintegrowanie pracowników. W niektórych firmach organizowane są również różnego rodzaju konkursy, gry i rozrywki, które pomagają w budowaniu atmosfery wspólnoty i dobrej zabawy.

Śledzik firmowy to pozytywne nowoczesne zjawisko w miejscu pracy, które pozwala pracownikom na chwilę oderwania się od codziennych obowiązków i na wspólne spędzenie czasu w duchu Bożego Narodzenia.

Tradycja jedzenia śledzia

Śledzik firmowy w kontekście Bożego Narodzenia odnosi się do tradycji jedzenia śledzi w sosie śmietanowym lub musztardowym, które jest często serwowane na polskich stołach wigilijnych w okresie Bożego Narodzenia. Wigilia, czyli wieczerza wigilijna, to jedno z najważniejszych i najbardziej uroczystych polskich świąt. Wigilijna kolacja odbywa się w wigilijny wieczór, czyli wieczór 24 grudnia, i tradycyjnie składa się z wielu dań, z których wiele jest pochodzenia postnego.

To danie jest popularne i tradycyjne w polskiej kuchni wigilijnej, choć konkretne receptury i smaki mogą się różnić w zależności od regionu i preferencji rodziny.Śledzik firmowy jest jednym z wielu dań, które symbolizują polskie tradycje i zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem, a wieczerza wigilijna jest okazją do wspólnego spędzenia czasu w rodzinie i udziału w uroczystym obrzędzie rozpoczynającym Boże Narodzenie.

Śledzik ze współpracownikami to nieodłączny element świątecznegi czasu
Śledzik ze współpracownikami to nieodłączny element świątecznegi czasu

Niezapomnainy śledzik – dlaczego warto wybrać naszą restaurację?

Zaplanujcie wyjątkowe spotkanie śledzik z naszymi wyjątkowymi daniami i atmosferą, która sprawi, że ten dzień będzie niezapomniany.

Dlaczego warto wybrać naszą restaurację na organizację śledzika?

Wyjątkowe Menu: Nasz doświadczony zespół przygotowuje wykwintne dania, które wprowadzą Was w niesamowity nastrój. Nasze menu obejmuje tradycyjne potrawy oraz nowoczesne smaki, aby zaspokoić różnorodne gusta wszystkich gości.

Przytulna Atmosfera: Nasza restauracja jest udekorowana w świątecznym stylu, co sprawi, że poczujecie się jak w domu. Oferujemy przytulne stoły, ciepłe oświetlenie i świąteczne dekoracje, abyście mogli cieszyć się prawdziwym klimatem świąt.

Obsługa na Najwyższym Poziomie: Nasz personel dba o Wasze potrzeby od momentu przybycia aż do pożegnania. Chcemy, aby Wasze spotkanie było spokojne, relaksujące i dostarczyło Wam miłe doświadczenia.

Dostosowane Rozwiązania: Rozumiemy, że każde spotkanie jest inne, dlatego jesteśmy elastyczni i dostosowujemy się do Waszych potrzeb. Oferujemy indywidualne podejście do każdej rezerwacji, aby spełnić Wasze oczekiwania.

Przyjazne Ceny: Nasza oferta jest dostosowana do różnych budżetów. Chcemy, abyście mogli cieszyć się wyjątkowym doświadczeniem świątecznym bez obciążania firmowego budżetu.

Lokalizacja Środku Miasta: Nasza restauracja znajduje się w dogodnej lokalizacji w centrum miasta, co ułatwia dojazd dla Waszych pracowników.

Zarezerwujcie już teraz swój termin na spotkanie bożonarodzeniowe w Restauracji „Moja Inspiracja, a Twoja Restauracja” i pozwólcie nam sprawić, że ten dzień będzie wyjątkowy i niezapomniany. Skontaktujcie się z nami, aby uzgodnić szczegóły rezerwacji i dostosować ofertę do Waszych potrzeb.

Koniecznie zapoznaj się z wachlarzem naszych ofert!

OFERTA 1

 • Barszcz czerwony z uszkami
 • Pstrąg z ziemniakami
 • Śledzie
 • Sałatka warzywna
 • Pomidory po włosku
 • Ryba po grecku
 • Tortilla zawijana
 • Pieczywo
 • Kompot
 • Woda z cytryną

OFERTA 2

 • Barszcz czerwony z uszkami
 • Karp ze smażonymi ziemniakami
 • Śledzie
 • Sałatka warzywna
 • Deska wędlin + ćwikła + chrzan
 • Pierogi ruskie
 • Roladki z bakłażana
 • Sernik
 • Pieczywo
 • Kompot
 • Sok
 • Woda

OFERTA 3

 • Barszcz czerwony z uszkami
 • Łosoś zapiekany z ziemniakami
 • Pierogi
 • Bigos
 • Śledzie
 • Ryba po grecku
 • Tortilla zawijana
 • Roladki z bakłażana
 • Sałatka warzywna
 • Pomidory po włosku
 • Sernik
 • Alkohol
 • Pieczywo
 • Napoje bez limitu
 • Kawa/ Herbata bez limitu

Do każdej z wyżej wymienionych ofert istnieje możliwość dołączenia do menu sushi, będzie się to jednak wiązało z dodatkową opłatą!


Śledzik - okazja do wspólnego świętowania i wspólnego radowania
Śledzik – okazja do wspólnego świętowania i radowania

Dlaczego warto organizować takie spotkania?

Firmowe spotkanie w okresie Bożonarodzeniowym jest doskonałą okazją do budowania więzi między pracownikami. To czas, kiedy wszyscy mogą się ze sobą spotkać poza środowiskiem pracy i lepiej się poznać. Organizacja spotkania ze świątecznymi życzeniami jest sposobem na wyrażenie wdzięczności pracownikom za ich trud i zaangażowanie przez cały rok. To może podnieść morale pracowników i sprawić, że poczują się docenieni. Spotkania firmowe przed Wigilią mogą pomóc w budowaniu ducha zespołowego. Razem świętując i życząc sobie najlepszego na nadchodzący rok, pracownicy czują się bardziej zintegrowani.

Organizowanie takiego spotkania tworzy atmosferę świąteczną i pomaga w stworzeniu atmosfery pełnej radości i współpracy. Pracownicy mają okazję na chwilę oderwania się od codziennych obowiązków i rozluźnienia atmosfery. To pomaga w redukcji stresu i napięcia związanego z pracą. W trakcie spotkania można podziękować pracownikom za ich wkład w sukcesy firmy i zainspirować ich na przyszły rok. To może być moment, aby przedstawić cele i cele firmy na przyszłość. Przedstawienie wspólnych celów i planów na przyszłość może pomóc w zrozumieniu wizji firmy przez pracowników i skierowaniu ich wysiłków w odpowiednim kierunku.

TO WAŻNE!

Warto zaznaczyć, że organizacja takiego spotkania powinna być przyjazna dla wszystkich pracowników i uwzględniać różnorodność kulturową i religijną w zespole, by każdy mógł w pełni cieszyć się tym wydarzeniem.

ZORGANIZUJ SPOTKANIE RAZEM Z NAMI – KONTAKT

Frimowy śledzik czy gratyfikacja pieniężna?

Wybór między zorganizowaniem firmowego spotkania świątecznego a przyznaniem pracownikom dodatkowej premii finansowej zależy od kilku czynników, w tym od kultury organizacyjnej firmy, budżetu, preferencji pracowników oraz celów, jakie firma ma na względzie.

Oto kilka rzeczy do rozważenia:

Budżet firmy:
Pierwszym krokiem jest ocena dostępnego budżetu. Zorganizowanie firmowego spotkania świątecznego może być kosztowne, zwłaszcza w restauracji lub innym ekskluzywnym miejscu. Jeśli budżet firmy na to pozwala, to może to być świetny sposób na podziękowanie pracownikom za ich pracę.

Preferencje pracowników:
Zawsze warto wziąć pod uwagę, co bardziej zadowoli pracowników. Niektórzy mogą cieszyć się firmowym spotkaniem jako okazją do integracji z zespołem i wspólnego świętowania. Inni mogą bardziej cenić dodatkową premię finansową, która pozwoli im na dowolne wydanie środków.

Cel spotkania:
Określ, jaki cel ma spełnić firma, organizując takie spotkanie. Czy chodzi o wzmocnienie relacji między pracownikami, motywację, podziękowanie za pracę lub coś innego? Upewnij się, że wybór jest zgodny z tym celem.

Kultura organizacyjna:
Również warto wziąć pod uwagę kulturę organizacyjną firmy. Niektóre firmy przykładają dużą wagę do organizowania spotkań społecznych i budowania więzi między pracownikami, podczas gdy inne skupiają się bardziej na wynagrodzeniach finansowych.

Rozważenie alternatywnych opcji:
Możesz także rozważyć połączenie tych dwóch opcji. Na przykład, zorganizuj skromniejsze spotkanie firmowe i jednocześnie przyznaj pracownikom niewielką premię pieniężną.

Konsultacje z pracownikami:
Warto przeprowadzić ankietę wśród pracowników, aby poznać ich preferencje i oczekiwania wobec świątecznych nagród i wydarzeń.

Ostateczny wybór zależy od indywidualnych okoliczności firmy. Ważne jest, aby ten wybór był dobrze przemyślany i zgodny z celami i wartościami organizacji. Niezależnie od tego, czy wybierzesz firmowe spotkanie świąteczne, premię finansową lub inny sposób podziękowania, istotne jest, aby pracownicy czuli się docenieni i motywowani do dalszej efektywnej pracy.

IMPREZA FIRMOWA – ZRÓB TO U NAS

Podsumowanie

Firmowy „śledzik” to doskonała okazja do wspólnego świętowania i zacieśnienia więzi w zespole przed Bożym Narodzeniem. Ważne jest, aby zapewnić odpowiednią atmosferę, zadowalające jedzenie i atrakcje, które sprawią, że pracownicy będą mieli dobrą zabawę. Organizacja firmowego „śledzika” przed Bożym Narodzeniem może być wspaniałym pomysłem na świąteczne spotkanie, które integruje pracowników i tworzy przyjemną atmosferę przed świętami.

Wyróżnia nas kuchnia dwóch narodów

Menu naszego lokalu to istna mieszanka kuchni: 🇵🇱 polskiej i 🇺🇦 ukraińskiej.

Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie.

Polecamy codzienne obiady, obiady abonamentowe, a ponadto organizujemy imprezy okolicznościowe w tym:
📌 chrzciny, 📌 urodziny, 📌 komunie, 📌 małe wesela, 📌 rocznice, 📌 imprezy firmowe, 📌 konferencje, 📌 szkolenia, 📌 spotkania, a także jeżeli potrzeba zrobimy … stypę.